Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadny czuje się przez nas nękany w naszych publikacjach

Radny czuje się przez nas nękany w naszych publikacjach

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 maj 2023 12:03

W ostatnim czasie informowaliśmy o tym, że radny Nowej Lewicy Zdzisław Tylicki, który nie ma większych problemów z poruszaniem się, jest głównym użytkownikiem parkingu dla niepełnosprawnych w ratuszu. Z uwagi na oddalenie innych miejsc dla niepełnosprawnych od ratusza, sprawia to, że jego dostępność dla osób z poważnymi ograniczeniami w poruszaniu się, jest mocno ograniczona. Radny zagroził nam dzisiaj, że jeżeli dalej będziemy ten temat podejmować, to zgłosi to jako nękanie.

 

Radny zakomunikował to mi dzisiaj podczas sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Zachowanie radnego jest absurdalne, bowiem jako radny podlega także publicznej ocenie, z tego powodu musi się liczyć z tym, że w ratuszu będą mu zadawane trudne pytania. Sugerowanie mediom, że jeżeli jakiś temat będzie dalej poruszany, to może zostać to zgłoszone organom ścigania, jest próbą nałożenia cenzury prewencyjnej, czego zakazuje Konstytucja, co więcej próba tłumienia krytyki prasowej może podlegać karze grzywny lub nawet ograniczenia wolności.

 

Nasze ostatnie materiały w tym temacie:

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

  • Kolejny wojewódzki radny wybrany z list opozycji jedną nogą w koalicji

    W wyborach w 2018 roku lista Prawa i Sprawiedliwości zdobyła w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 11 mandatów, na dzisiaj klub ten liczy już jednak 9 członków, bliski przejścia do koalicji jest radny Adam Banaszak, w przeszłości blisko związany z Jarosławem Gowinem.

Wiadomości z regionu