Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMuzeum Mydła i Historii Brudu świętuje 11. urodziny

Muzeum Mydła i Historii Brudu świętuje 11. urodziny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 wrzesień 2023 14:37

Muzeum Mydła i Historii Brudu to jedyna tego typu placówka muzealna w Polsce, a na bydgoskim rynku tak naprawdę jedyne komercyjne muzeum, dlatego fakt, iż w trudnych realiach ekonomicznych dla muzeów może ono świętować 11. urodziny pokazuje, że ten pomysł się przyjął. Muzeum jest inicjatywą Darii Kieraszewskiej i Waldemara Bujnego.

Najbardziej ogólnie to muzeum można opisać jako próbę pokazania całej historii mydła i innych środków czyszczących. Historia ta pokazywana jest przez ciekawostki oraz związane z tą historią eksponaty. Popularnym wydarzeniem są chociażby warsztaty mydlarskie, których uczestnicy mogą sami stworzyć mydło.

 

Więcej zobaczycie na naszym materiale filmowym.

 

 

Urodziny Muzeum przypadły w piątek 1 września, obchodzone są jednak przez cały weekend do niedzieli. Z tej okazji w centrum Bydgoszczy ukryte zostały gumowe kaczki, w których znajdują się darmowe vouchery do zwiedzania Muzeum.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu