Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzyżby wkrótce WizzAir planował ogłosić nowy kierunek?

Czyżby wkrótce WizzAir planował ogłosić nowy kierunek?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 wrzesień 2023 00:00

Gdy w grudniu węgierskie linie lotnicze uruchamiały połączenie z Bydgoszczy do Londynu spekulowano, że to może nie być ostatnie słowo Węgrów i spodziewać możemy się rozszerzenia oferty. Konkretne deklaracje jednak zazwyczaj ogłaszane są na tuż przed, oferta złożona na promocję województwa w przetargu sugerować może, że Węgrzy mogą planować zwiększyć swoje zaangażowanie lub szukają pretekstu do wycofania się.

Przepisy unijne nie pozwalają na dotowanie linii lotniczych, właściciele lotnisk wraz z właścicielami linii lotniczych znaleźli jednak na to taki sposób, że ci pierwsi mogą u tych drugich zamawiać usługi reklamowane np. pokładach samolotów. WizzAir w trwającym postępowaniu przetargowym zaproponował ponad 15 mln zł za reklamowanie Województwa Kujawsko-Pomorskiego w okresie krótszym niż pół roku. Jest to bardzo duża stawka, dla porównania PLL LOT latający do Warszawy, sezonowo też do Krakowa, świadczy usługi reklamowe nieznacznie przekraczające 2 mln zł. WizzAir po wejściu do Bydgoszczy w grudniu realizował usługi reklamowe nieznacznie przekraczające wartość miliona złotych.

 

Oferta prawie 15-krotnie wyższa może sugerować, że zaangażowanie WizzAir może się zwiększyć. Raczej to nie jest stawka zaporowa, bowiem zamawiający na ten przetarg przewidział prawie 14 mln zł budżetu.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

  Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu