Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProm od prawie miesiąca nie pływa

Prom od prawie miesiąca nie pływa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 wrzesień 2023 00:43
Prom od prawie miesiąca nie pływa Fot: ZDW

21 sierpnia Zarząd Dróg Wojewódzkich wydał komunikat o zawieszeniu pływania promu ,,Flisak” z powodu niskiego stanu Wisły – jeżeli warunki hydrologiczne się nie poprawią, to w czwartek minie dokładnie miesiąc od tego momentu. Tak długiej przerwy w kursowaniu ten prom nie miał.

Nie będzie niczym odkrywczym stwierdzenie, iż ten prom częściej stoi przy brzegu niż pływa – do komfortowego funkcjonowania potrzebuje ok. 2 metrów na Wiśle, w okolicach 1,8 metra przewożeni są pasażerowie oraz rowery. Ostatnie tygodnie to niższe stany Wisły, natomiast ostatnie dni pokazują sporą tendencję spadkową – w piątek osiągnięty został pułap 1,5 metra, a spadające zrzuty z Włocławka tylko pozwalają prognozować, że najbliższe dni wyraźnej poprawy nie przyniosą. Nie można wykluczyć, że przełom września i października przyniesienie nawet zbliżenie się do metra.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu