Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy koncerty i branża muzyczna mogą być bardziej ekologiczne?

Czy koncerty i branża muzyczna mogą być bardziej ekologiczne?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 listopad 2023 06:14

Odpowiedź jest oczywiście prosta, bowiem zawsze można pewne przedsięwzięcia realizować bardziej ekologicznie. W ramach środków europejskich z programu Interreg powstanie polsko-skandynawski poradnik dla branży muzycznej, który ma pokazywać jak organizować wydarzenia muzycznej bardziej w zgodzie z planetą. Projekt ruszył 1 listopada.

,,Music Industry Resilience Acceleration Programme” to nazwa dużego międzynarodowego projektu dedykowanego branży muzycznej, która ma pomóc jej utrzymać się w realiach zmieniającego się gospodarczo kontynentu. Można to prościej wyjaśnić, iż chodzi o zwiększenie konkurencyjności branży muzycznej. W ramach realizacji zadania powstać mają strategie rozwojowe dla branży muzycznej. Projekt tworzy łącznie dwunastu partnerów z ośmiu państw, w tym Norwegii, która nie jest bezpośrednio członkiem UE. Jednym z realizowanych zadań będzie stworzenie poradnika, który ma pomóc w organizowaniu koncertów w taki sposób, aby zachować jak najwięcej proekologicznych standardów.

 

Liderem tego zadania jest Göteborg & Co ze Szwecji, które wraz z partnerami z norweskiego Oslo i Bydgoszczy opracować mają ten poradnik. Projekt zakłada testowanie wypracowywanych rozwiązań w poszczególnych miastach, być może zatem doświadczymy jego realizacji namacalnie nad Brdą.

 

Cały duży projekt realizowany w 8 państwach wart jest 2,6 mln euro, w dużej mierze finansowany będzie z programu Interreg Unii Europejskiej.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu