Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRząd przyjął uchwałę w sprawie rozbudowy szpitala Jurasza o Centrum Leczenia Dzieci

Rząd przyjął uchwałę w sprawie rozbudowy szpitala Jurasza o Centrum Leczenia Dzieci

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 listopad 2023 08:18
Rząd przyjął uchwałę w sprawie rozbudowy szpitala Jurasza o Centrum Leczenia Dzieci Wizualizacja

W trybie obiegowym Rada Ministrów podjęła w listopadzie uchwałę w sprawie ustanowienia programu inwestycyjnego pod nazwą „Poprawa jakości i dostępności usług pediatrycznych w ramach tworzonego Centrum Leczenia Dzieci Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy”. Budowę tego centrum obiecywano opinii publicznej już w marcu 2022 roku, gdy w obecności wojewody przekazano dyrekcji szpitala symboliczny tekturowy czek. W kampanii wyborczej poseł Jan Szopiński (od kilku dni były już parlamentarzysta) wypominał, że poza przekazaniem czeku nie poszły na tę inwestycję pieniądze.

 

Przyjęcie uchwały przez Radę Ministrów dopiero sankcjonuje finansowanie rządowe dla tej inwestycji. Uchwała rządu datowana jest na dzień 10 listopada. Szpital Jurasza na to zadanie ma otrzymać prawie 300 mln zł. Projekt uchwały zakłada, że w roku 2024 z Funduszu Medycznego na to zadanie rząd przeznaczy ponad 5 mln zł, docelowo w perspektywie do 2027 roku byłoby to ponad 296,6 mln zł. Wkład własny Szpitala Uniwersyteckiego im. prof. Antoniego Jurasza wynieść ma niecałe 3 mln zł.

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu