Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanin we władzach Związku Konsulów Honorowych Rzeczypospolitej Polskiej

Bydgoszczanin we władzach Związku Konsulów Honorowych Rzeczypospolitej Polskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 19 listopad 2023 15:47

Związek Konsulów Honorowych RP to forum współpracy dla konsulów honorowych, którzy pełnią misję Polsce w celu inicjowania między innymi współpracy, związek blisko współpracuje też z Krajową Izbą Gospodarczą oraz Klubem Doradców Dyplomatycznych i Klubem Doradców Handlowych. W piątek w Warszawie odbył się zjazd wyborczy na którym wybrano nowe władze.

 

Prezesem został Marek Kłoczko, Konsul Honorowy Salwadoru w Warszawie. Wśród wiceprezesów wybrano Marka Pietrzaka, Konsula Honorowego Węgier w Bydgoszczy. Związek Konsulów Honorowych RP podczas swoich obrad gościł europosła, byłego szefa polskiej dyplomacji Włodzimierza Cimoszewicza.

 

Na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym. Podsumowano dotychczasowe czteroletnie działania. Określono działania na następną kadencję. W uzgodnieniu z Nikolasem  Margaropoulosem /Grecja/, Prezydentem Światowej Federacji Konsulów Honorowych, ZKHRP przystąpi do tej światowej organizacji w przyszłym roku.

 

 

Przypomnieć warto, że w 2020 roku Związek Konsulów Honorowych RP spotkał się wyjazdowo w Bydgoszczy z inicjatywy konsula Marka Pietrzaka - Bydgoszcz jeździ do Warszawy, a czemu Warszawa nie może przyjechać do Bydgoszczy – powiedział konsul honorowy Węgier w Bydgoszczy Marek Pietrzak, inaugurując tamtą wizytę, w trakcie której konsulowie pełniący misję w różnych częściach Polski mogli lepiej poznać Bydgoszcz.

 

Aktualne władze ZKHRP to:

Zarząd

JE Marek Kłoczko Prezes - Warszawa

JE Janusz Jesionek V-ce Prezes - Warszawa

JE Marek Andrzej Pietrzak V-ce Prezes - Bydgoszcz

JE Tomasz Kalinowski V-ce Prezes – Lublin

JE Paweł Michalak – V-ce Prezes – Łódź

 

Komisja Rewizyjna

JE Ewa Ustymowicz-Moroz -Białystok - Przewodnicząca

JE Wirginia Gostomczyk- Urbańska - Łódź

JE Jan Strawiński- Gdańsk

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu