Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTłumy na otwarciu Bydgoskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Tłumy na otwarciu Bydgoskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 listopad 2023 19:08

Do Bożego Narodzenia jeszcze ponad miesiąc, ale bydgoski jarmark wystartował już 18 listopada – jest to jedyny w Polsce jarmark, którego główna cześć odbywa się na moście – chodzi oczywiście o Most Staromiejski. W sobotę uroczyście zapalono lampki na choince zlokalizowanej na płycie Starego Rynku wraz z innymi świątecznymi iluminacjami.

 

Następnie ruszył pochód, który poprowadzili szczudlarze oraz orkiestra dęta ulicę Mostową gdzie przecięto wstęgę. Pierwszego dnia jarmarku pojawiło sporo gości, do tego stopnia, że przemieszczanie się było utrudnione z uwagi na tłum. Stoiska jarmarku zlokalizowane są też na Starym Rynku, do tego dochodzą atrakcje jak karuzela, czy wielkie koło diabelskiego młyna na Placu Teatralnym. Jarmark potrwa do 22 grudnia, koło młyńskie pozostanie z nami natomiast do końca lutego.

 

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu