Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWszystko wskazuje na to, że Bydgoski Rower Aglomeracyjny będzie kolejny rok funkcjonował tak jak w tym roku bez rozbudowy

Wszystko wskazuje na to, że Bydgoski Rower Aglomeracyjny będzie kolejny rok funkcjonował tak jak w tym roku bez rozbudowy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 listopad 2023 12:59

Firma BikeU jako jedyna zgłosiła ofertę na obsługę BRA w 2024 roku – ta firma jako pierwsza uruchamiała ten system w Bydgoszczy w 2014 roku. ZDMiKP chce po raz kolejny zawrzeć jendoroczną umowę pomostową, zatem nie ma co się spodziewać nowych rowerów i stacji w przyszłym roku, choć przed rokiem padła obietnica, że rok 2023 będzie ostatnim pomostowym.

 

Otwarcie ofert w przetargu na obsługę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego odbyło się dzisiaj – oferent BikeU zaoferował 1 mln i 485 tys. zł, ZDMiKP przewidział nieco niższy budżet bo 1 mln i 384 tys. zł. Będzie zatem konieczne niewielkie zwiększenie budżetu dla rozstrzygnięcie tego przetargu.

 

Tryb pomostowy stosowany jest od 2021 roku – tłumaczono to wówczas pandemią COVID-19. Wcześniej stosowano wieloletnie kontrakty, które zakładały rozbudowę systemu BRA o nowe stacje i większą liczbę rowerów. Były deklaracje, że po 2020 roku powstaną nowe stacje w zachodniej części Bydgoszczy chociażby na Osowej Górze i Miedzyniu. Być może ten temat wróci, ale najszybciej od 2025 roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu