Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNie będzie darmowego parkowania na Park&Ride w czasie jarmarku

Nie będzie darmowego parkowania na Park&Ride w czasie jarmarku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 26 listopad 2023 00:32

Radny Szymon Róg (PiS) wyszedł z inicjatywą, aby na czas jarmarku w weekendy znieść opłaty na parkingu Park&Ride przy ulicy Grudziądzkiej. Nic takiego się jednak nie stanie, bo tych regulacji stanowczo broni wiceprezydent Mirosław Kozłowicz (Nowa Lewica), który uważa, że ten parking ma służyć osobom przesiadającym się w komunikację miejską. Zważywszy na to, że jest to prawie starówka, to na pewno ciekawa to propozycja, aby przyjechać tutaj samochodem i przesiąść się w autobus – przynajmniej tak uważa Kozłowicz.

Po sąsiedzku z Park&Ride znajduje się część parkingu wielopoziomowego w ramach podstrefy C i ona jest bezpłatna w soboty i niedziel – Posiada tylko trochę ponad 200 miejsc, co jak wiemy z zeszłorocznych doświadczeń Jarmarku jest znikomą ilością – argumentował w interpelacji radny Szymon Róg. Oba parkingi są położone obok siebie, przez co osoby spoza Bydgoszczy mogą parkować na Park&Ride nie będąc świadomym, że obok można bezpłatnie. Do wjazdu na P&R mogą być też zobowiązani też ci, dla których nie znajdzie się miejsce na podstrefie C, ale w myśl polskiego przysłowia – kto późno przyjeżdża ten sam sobie szkodzi.

 

Oddajmy już jednak do końca całkowicie głos wiceprezydentowi Kozłowiczowi: Parkingi objęte systemem P&R przeznaczone są dla osób korzystających z publicznego transportu zbiorowego, a jedną z podstawowych ról parkingu P&R jest zwiększenie popularności i zachęcanie do korzystania z transportu zbiorowego. Wprowadzenie na parkingach możliwości bezpłatnego parkowania pojazdów dla wybranych grup użytkowników byłoby zaprzeczeniem idei powstawania tego typu parkingów.

 

Ponadto, uprzejmie informuję, że opisane przez Pana Radnego rozwiązanie nie znajduje możliwości wprowadzenia weryfikacji systemu wg kryterium rozpoznawania użytkowników. System Park&Ride weryfikuje pojazd/użytkownika tylko po numerze rejestracyjnym, nie działa selektywnie pod kątem parametrów wskazanych przez Pana Radnego tj. rozpoznanie uczestników Jarmarku Świątecznego.

 

Żeby była jednak pełna ścisłość radny Róg we wniosku napisał: udostępnienie go parkującym za darmo w weekendy właśnie na czas Jarmarku Świątecznego.

 

Trudno w tym zdaniu wyczytać, że radny warunkował bezpłatne parkowanie od uczestnictwa w jarmarku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu