Jesteś tutaj: HomeBydgoszczArchitekt z Bydgoszczy z tytułem najlepszego architekta świata 2023 roku.

Architekt z Bydgoszczy z tytułem najlepszego architekta świata 2023 roku.

Napisane przez  DlaMediow.eu/Archigeum Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 01 grudzień 2023 14:03

Przemek Gawęda z pracowni Archigeum z tytułem Architect of The Year Awards 2023 za dwa projekty. The Architecture Community przyznało nagrodę polakowi w dwóch kategoriach Nagroda za projekt "Wielofunkcyjnego Stadionu Biathlonowego na Kubalonce / Polska" w kategorii „Architekt roku 2023” Nagroda za projekt „Inteligentny tunel na rozbiegu skoczni narciarskiej Wielka Krokiew w kategorii „Obiekt sportowy i rekreacyjny roku 2023”

 

- Ta nagroda to miłe wyróżnienie nie tylko mojej osoby ale przede wszystkim całego zespołu projektowego, który tworzymy. Dziękuję w pierwszej kolejności Marcinowi Sajdakowi, Darkowi Wituckiemu, Kubie Kajdaszowi oraz Jankowi Kowalowi. Projektowanie dziś to składowa interdyscyplinarnych zagadnień w której wartością i siłą zawsze jest zespół ludzi. Tematy projektowe, które realizujemy, wynikają z naszych zainteresowań, co jest atutem, ale także wartością samą w sobie. Architektura, którą tworzymy, nie powstaje w wyniku plebiscytów czy sondaży – jest wyrazem naszych poglądów i przekonań projektowych, gdyż w projektowaniu nie szukamy i nie idziemy na kompromisy. Architektura jest albo dobra, albo zła. Nie ma też nic dobrego pomiędzy – mówi Przemek Gawęda

 

The Architecture Community - Architect of The Year Awards 2023 to jedna z najbardziej prestiżowych nagród architektonicznych na świecie, w ramach której co roku nagradzane są najlepsze projekty. Uznaje wybitne pomysły, które na nowo definiują projektowanie architektury poprzez wdrażanie nowatorskich technologii, materiałów, programów, estetyki i organizacji przestrzennych wraz z badaniami nad globalizacją, elastycznością, zdolnościami adaptacyjnymi i rewolucją cyfrową. Jest to forum badające relacje pomiędzy architekturą a światem przyrody, Architekturą a społecznością oraz Architektami a miastem.

 

 

Projekty Gawędy znalazły się w takim gronie jak Wieża Muzyki w Tokio czy zespół budynków Palmer&Turner Consultants w Szanghaju.

 


 

Warto podkreślić, że Przemek Gawęda w maju br. został także wpisany przez Amerykańskie Chicago Athenaeum International Museum oraz Europejskie Centrum Architektury, Dizajnu i Studiów Miejskich na prestiżową listę czterdziestu najbardziej perspektywicznych europejskich architektów przed czterdziestką 40 UNDER 40.

 

Gawęda jest Absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Doktorantem Wspólnej Szkoły Doktorów Politechniki Śląskiej. Ukończył Międzynarodowe Studia Podyplomowe z Planowania Przestrzennego na Politechnice Poznańskiej.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu