Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJarmark w stylu retro i na wodzie jeszcze tylko w sobotę

Jarmark w stylu retro i na wodzie jeszcze tylko w sobotę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 01 grudzień 2023 18:24

W piątek i w sobotę w ramach wspólnej inicjatywy Macieja Bakalarzyka i Barki Lemara, na jej pokładzie odbywa się Bydgoski Jarmark Retro, który można powiedzieć odbywa się na wodzie w odróżnieniu od bydgoskiego jarmarku z Mostu Staromiejskiego. Oba wydarzenia odbywają się jednak obok siebie i w praktyce się uzupełniają, zatem jeżeli ktoś udaje się na jarmark warto też zajrzeć na Barkę Lemara, w szczególności, że na sobotę przewidziano dodatkowe atrakcje.


Na Barce Lemara znajdziemy sporo rękodzieła, czyli rzeczy których jakby na głównym jarmarku brakowało. Dodatkowo można obejrzeć kolekcję Macieja Bakalarczyka produktów związanych z Bydgoszczy, które mają jednak średnio ponad sto lat.

 

 

Jest to chociażby filiżanka produkowana w latach 1920-1925, pudełko po cygarach z najstarszej bydgoskiej fabryki, która powstała w 1848 roku, oryginalne butelki z etykietami. Jak przyznaje Bakalarczyk, w Bydgoszczy działało 50 destylarni.

 

 

W sobotę 2 grudnia będzie ciekawie szczególnie w godzinach 17:00 - 18:00, bowiem przewidziano pokazy ognia i iluminacje Barki Lemara.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu