Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpalarnia dalej będzie oświetlać ulice. Za prąd Bydgoszcz zapłaci mniej

Spalarnia dalej będzie oświetlać ulice. Za prąd Bydgoszcz zapłaci mniej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 grudzień 2023 00:01
Spalarnia dalej będzie oświetlać ulice. Za prąd Bydgoszcz zapłaci mniej Fot: Petr Kovar

O cenach energii elektrycznej dla samorządów jest medialnie, gdy samorządowcy wyrażają niezadowolenie wzrostami jej cen, co wydaje się zrozumiałe. W 2024 roku Bydgoszcz i inne samorządy z Bydgoskiej Grupy Zakupowej powinni zapłacić mniej niż w roku bieżącym.

W pierwszej połowie roku wszystkie samorządy z Bydgoskiej Grupy Zakupowej płaciły około 965 zł za MWh – czyli stawkę maksymalną ustaloną przez parlament w ramach tarczy. W drugim półroczu przetargi przyniosły już ofertę Enea dla pierwszego pakietu na poziomie 805 zł za MWh oraz w drugim pakiecie ofertę Taurona na 785 zł za MWh. Trzeci pakiet, czyli oświetlenie ulic wygrała spółka komunalna ProNatura, która produkuję prąd przy okazji procesu spalania odpadów. ProNatura dostarcza obecnie energię za 728 zł za MWh.

 

W nowym roku będzie taniej

Przetargi na cały 2024 rok już rozstrzygnięto. Enea wygrała w dwóch pierwszych pakietach oferując kolejno: 785 zł za MWh oraz 787 zł (w tym pakiecie zapłacimy zatem o 2 zł więcej niż obecnie pobiera Tauron). ProNatura ponownie wygrała przetarg na dostawę energii do oświetlenia ulic oferując ok. 699 zł za MWh. Mamy zatem w pierwszym i trzecim pakiecie znacznie tańsze oferty, co powinno przynieść mniejsze wydatki samorządów za prąd w 2024 roku.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu