Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGrubo ponad 30 mln trafiło do bydgoskich szpitali z WOŚP

Grubo ponad 30 mln trafiło do bydgoskich szpitali z WOŚP

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 styczeń 2024 08:44

Jutro po raz 32. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – w tym roku celem zbiórki jest wsparcie diagnostyki płuc oraz rehabilitacji płucnej, której potrzebuje wiele osób po przebyciu COVID-19. Z danych publikowanych przez fundację WOŚP wynika, że do bydgoskich placówek służby zdrowia trafiło do tej pory ponad 30 mln zł – najwięcej do szpitali Jurasza i Wojewódzkiego Dziecięgo.

 

Jak dodamy sprzęt jaki trafił do różnych klinik to w przypadku Szpitala Uniwersyetckiego im. Jurasza mamy ponad 12,3 mln zł darów sprzętowych od WOŚP. Na drugim miejscu znajduje się Wojewódzki Szpital Dziecięcy z kwotą ponad 8,8 mln zł. Trzeci jest Biziel z ponad 6,4 mln zł. Powyżej miliona złotych otrzymało jeszcze Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii – 1,6 mln zł oraz Szpital Miejski. Blisko 300 tys. zł trafiło do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Wojewódzki Szpital zakaźny otrzymał ponad 118,5 tys. zł.

 

Punktem centralnym bydgoskiego finału WOŚP będzie tradycyjnie Stary Rynek. Od godziny 12 rozpocznie się orkiestrowy koncert. Na scenie zobaczymy m.in.: Bydgoskich Bluesmanów, Git Planetę, DJ KETA, Lilę, BydziaComBand. O godzinie 20 tradycyjnie Światełko do nieba, a na zakończenie zagra TSA MNKWL.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu