Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMilioner z nadania Urzędu Marszałkowskiego

Milioner z nadania Urzędu Marszałkowskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 01 luty 2024 00:33
Milioner z nadania Urzędu Marszałkowskiego Fot: WSD

Były wicemarszałek województwa Edward Hartwich rok 2023 może finansowo odhaczyć jako bardzo udany – przez jego większość pełnił bowiem funkcję zarówno dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego i Portu Lotniczego Bydgoszcz. Czas pracy musiał dzielić pomiędzy jeden i drugi gabinet, ale w obu wypadkach brał też solidne uposażenia.

 

4 stycznia Edward Hartwich został powołany na drugą kadencję dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego, przy tej okazji musiał złożyć oświadczenie majątkowe. Szpitalem kieruje on od 2016 roku – jego kadencja zakończyła się w 2022 roku, z uwagi na obowiązujący stan zagrożenia epidemicznego mógł kierować szpitalem bez konkursu do czasu ustawowego ustania tego stanu, co nastąpiło w połowie ubiegłego roku. Zarząd Województwa powierzył mu to zadanie do czasu rozstrzygnięcia konkursu, który wygrał. W 2023 roku w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym Edward Hartwich zarobił 302,7 tys. zł

 

Hartwich do połowy sierpnia tę funkcję łączył z byciem prezesem Portu Lotniczego Bydgoszcz, a od września wrócił do pracy w Radzie Nadzorczej lotniska – z obu tytułów przypadło mu łącznie 176,8 tys. zł zarobków.

 

Łącznie Hartwich zarobił w 2023 roku w szpitalu i na lotnisku ponad 479 tys. zł. Na miesiąc to jest prawie 40 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu