Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRuszyła naprawa nasypu przy Moście Fordońskim. Tramwaje mają powrócić w marcu

Ruszyła naprawa nasypu przy Moście Fordońskim. Tramwaje mają powrócić w marcu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 01 luty 2024 12:10
Ruszyła naprawa nasypu przy Moście Fordońskim. Tramwaje mają powrócić w marcu Fot: ZDMiKP

Od listopada po Moście Fordońskim nie jeżdżą tramwaje, dodatkowo kierowcy muszą liczyć się ze zwężeniami – spowodowane jest to osunięciem się nasypu, co nastąpiło podczas budowy infrastruktury dla kanalizacji deszczowej. Wykonawca inwestycji kanalizacyjnej WUPRINŻ, na swój koszt rozpoczął naprawę osuwiska.

Firma realizować ma prace w taki sposób, które nie będą generowały dodatkowych utrudnień w ruchu na tym moście. Te mają miejsce od kilku tygodni, gdyż samochody jeżdżą po wyłączonym z użytku torowisku tramwajowym.

 

W ramach prac naprawczych planuje się wzmocnienie ścian wykopu, zagęszczenie gruntu nasypu oraz obudowę jezdni. Prace mają się zakończyć w marcu.

 

Most Fordoński powstał w 1970 roku - ma zatem już ponad 50 lat - osunięcie się nasypu w pewnym sensie pokazało, że jego konstrukcja powoli jest już wyeksploatowana. W ciągu najbliższych lat zapewne przyjdzie nam się zmierzyć z wyzwaniem jego rozbiórki i budowy nowego mostu.  A realizowane właśnie prace mają jedynie charakter doraźny, w celu przedłużenia okresu eksploatacji o kolejne kilka lat.

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu