Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiesi na pasach nie są święci

Piesi na pasach nie są święci

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 luty 2024 00:20

Po udanym 2023 roku, gdy w Bydgoszczy nikt nie zginął na przejściach dla pieszych, mamy styczeń z dwoma ofiarami śmiertelnie potrąconymi przez tramwaje. Wstępna ocena wskazuje, że wina leżała po stronie pieszych – zgodnie z przepisami pieszy nie ma pierwszeństwa przed tramwajem, dodatkowo nastoletnia ofiara w momencie zdarzenia, według świadków, była zajęta ekranem telefonu komórkowego. Bydgoscy policjanci postanowili przyjrzeć się zachowaniu pieszych.

W środę 31 stycznia na skrzyżowaniu ulic Akademickiej i Kaliskiego, czyli w rejonie gdzie w styczniu doszło do dwóch tragedii, za pośrednictwem monitoringu sprawdzali zachowania pieszych. Szczególną uwagę poświęcano temu, czy przechodzą oni na czerwonym świetle.

 

Akcja trwała godzinę i wykazała 11 rażących naruszeń przepisów. W 7 przypadkach nie obyło się bez mandatu, 4 osoby zostały pouczone.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu