Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSchreiber: Osiągnęliśmy nasz cel, słabiej wypadła Trzecia Droga, dlatego nie ma II tury

Schreiber: Osiągnęliśmy nasz cel, słabiej wypadła Trzecia Droga, dlatego nie ma II tury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 kwiecień 2024 20:03

Od momentu poznania wyników wyborów samorządowych minęło już trochę godzin – zarówno Łukasz Schreiber oraz Joanna Czerska-Thomas uważają, że sytuacja w Radzie Miasta w nowej kadencji będzie zupełnie nowa, gdyż pod odliczeniu mandatów Nowej Lewicy mamy jedynie 9 mandatów Koalicji Obywatelskiej.

- Jak się okazało nie udało się osiągnąć wejścia do drugiej tury, choć cel postawiony osiągnięcia 28-30% zrealizowaliśmy, ale wskutek słabszego niż spodziewany wyniku kandydatki Trzeciej Drogi tej drugiej tury nie ma – ocenia poseł Łukasz Schreiber, który zwycięstwo Rafała Bruskiego już w pierwszej turze dopatruje się w słabszym wyniku Joanny Czerskiej-Thomas - Nasz wynik jest jednym z trzech najlepszych w miastach wojewódzkich, w ogóle w 20 największych miastach Polski, to pokazuje, że w Bydgoszczy udało się osiągnąć coś wyjątkowego – wskazywał Schreiber mając na myśli wyniki komitetów powiązanych z PiS-em.

 

- Perspektywicznie projekt Bydgoskiej Prawicy chcemy kontynuować – nasz klub radnych będzie najmłodszym klubem radnych w tej kadencji ze średnią wieku trochę ponad 40 lat. To są ludzie, którym się chce - zapowiada Schreiber.

 

Przez ostatnie 5,5 roku PiS w Radzie Miasta był właściwie w totalnej opozycji, pytaliśmy czy jest plan na to, aby Bydgoska Prawica miała wpływ na podejmowanie decyzji - Trudno zarzucać opozycji, że nie jest wstanie przegłosowywać czegoś, bo w opozycji jest się bo jest się w mniejszości. Ta sytuacja jest nową sytuacją – jest klub radnych Trzeciej Drogi który ma 3 radnych, jest klub niby z Koalicji, ale wiemy, że 6 z nich jest z Nowej Lewicy. Więc sytuacja jest zupełnie inna.


Ocenę, że sytuacja w Radzie Miasta będzie w nowej kadencji inna wyraża też na Facebook-u Joanna Czerska-Thomas - Ten wynik daje jasny sygnał: mieszkańcy Bydgoszczy poszukują zmiany, nowych rozwiązań i liderów, którzy będą reprezentować ich interesy – napisała była kandydatka na prezydenta - Wielobarwność składu Rady Miasta obrazuje bogactwo demokracji lokalnej. To sytuacja, w której każda frakcja musi szukać wspólnego języka, kompromisów i rozwiązań, aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców. Współpraca pomiędzy różnymi ugrupowaniami stanie się kluczowa dla skutecznego funkcjonowania rady i realizacji potrzeb miasta. W najbliższych latach Bydgoszcz stanie przed wieloma wyzwaniami. Ważne będzie budowanie spójnej wizji rozwoju miasta, dbanie o rozwój infrastruktury, edukację, kulturę oraz wspieranie przedsiębiorczości. Niezależnie od politycznych podziałów, wszyscy radni mają wspólny cel: budowanie lepszej przyszłości dla Bydgoszczy i jej mieszkańców.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu