Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFakty TVN śmieją się z bydgoskiej ścieżki

Fakty TVN śmieją się z bydgoskiej ścieżki

Napisane przez  Ł.R. / TVN Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 25 październik 2013 21:30

Spodziewać się można, że przyszły tydzień będzie w bydgoskiej debacie publicznej poświecony głównie kwestii nazwy mostu w ramach trasy uniwersyteckiej. O tej konstrukcji była mowa także w głównym, piątkowym wydaniu Faktów telewizji TVN, które ironicznie zachwycały się z unikalnej w swoim rodzaju ścieżki rowerowej.

Władze Bydgoszczy promują kolarstwo, w wersji górskiej i pod mostem – wyjaśniał lektor telewidzom z całej Polski. Tytuł materiału nosił nazwę – Wysiłek intelektualny – co mogło sugerować, że chodzi o pewien bubel.

 

Obok ścieżki przebiega także chodnik, także w dość bujnym kształcie, który ma pozwolić bydgoszczanom przemieścić się z ulicy Wojska Polskiego w okolice dworca PKS. Innej możliwości nie ma, gdyż most o którego nazwę toczy się coraz większy spór, nie będzie posiadał chodnika.

 

Wypowiadający się przedstawiciele ratusza wypowiadali, że trwają prace nad budową bardziej prostej infrastruktury dla pieszych i rowerzystów.

 

Rozmawiając  z konstruktorami mostu dowiedzieliśmy się, że była możliwość wybudowania chodników,  Urząd Marszałkowski szukał jednak oszczędności, stąd też ten most wygląda jak wygląda.

 

Nowy most stał się z kolei słynny w środowisku rowerzystów. Jak informują nas czytelnicy, do Bydgoszczy przyjeżdżają rowerzyści z całego regionu, aby zobaczyć ,,cudo” myśli technicznej. To zdanie należy potraktować jednak ironicznie. 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu