Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZebrano ponad 21,5 tys. złotych

Zebrano ponad 21,5 tys. złotych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 listopad 2013 20:11

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy podsumowuje tegoroczną kwestę, na ratowanie najstarszych bydgoskich nekropolii.  Łącznie do puszek zbierało około 300 osób, w tym także znani bydgoszczanie, politycy i dziennikarze. Łącznie zebrano ponad 21,5 tys. zł.

Kwestowano na cmentarzach Starofarnym, Nowofarnym, komunalnym przy ulicy Wiślanej oraz parafialnym przy ulicy Kossaka. Akcja była wsparta przez młodzież ze szkolnych kół TMMB i przedstawicieli kilku rad osiedli. Do kwesty włączył się także Portal Kujawski.

 

Po za cmentarzami kwestowano także w instytucjach kultury.

 

Towarzyszyło jej ogromne zainteresowanie, życzliwość i spontaniczne gesty ofiarności mieszkańców Bydgoszczy. Grosza nie szczędzili właściwie wszyscy odwiedzający groby najbliższych na cmentarzach Starofarnym i Nowofarnym. Często całymi rodzinami. Niektórzy wpłacali po kilkakroć, zdarzały się nawet datki sięgające kilkaset złotych, również w obcej walucie – czytamy w komunikacie podsumowującym kwestę autorstwa Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.

 

Zebrane pieniądze, za pośrednictwem służb Miejskiego Konserwatora Zabytków trafią przede wszystkim na ratowanie zabytkowej bramy cmentarza Nowofarnego.

 

 

Zostanie także poddany rewitalizacji grób Władysława Paciorkiewicza, zapomnianego bydgoskiego konstruktora, który spoczywa na cmentarzu Starofarnym. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu