Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZebrali prawie 4 tys. zł na upamiętnienie generała Karnickiego

Zebrali prawie 4 tys. zł na upamiętnienie generała Karnickiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 listopad 2013 13:21

Kibice Zawiszy podsumowali kwestę na cmentarzu przy ulicy Kcyńskiej w Bydgoszczy. W dniach 31 października i 1 listopada zebrano kwotę 3.974 zł i 2 euro. Te pieniądze w całości zostaną przeznaczone na upamiętnienie postaci generała Aleksandra Karnickiego, który spoczywa na tym cmentarzu.

Jest to trzecia kwesta zorganizowana przez kibiców. W poprzednich latach zebrane środki posłużyły na odnowienie mocno zaniedbanego grobu rodziny Karnickich. Za tegoroczny dochód kibice planują umieścić przy grobie tablice edukacyjne, przedstawiające życiorys tego bydgoszczanina.

 

Kibice Zawiszy planują także umieszczenie tablicy pamiątkowej przy ulicy Cieszkowskiego, w kamienicy, gdzie niegdyś zamieszkiwał gen. Aleksander Karnicki wraz z rodziną.

 

Generał Karnicki był jednym z bohaterów wojny polsko-bolszewickiej. Brał także udział w decydującej Bitwie Warszawskiej. Po przejściu na emeryturę wraz z rodziną zamieszkał w Bydgoszczy. Jeden z jego synów Borys, dowodził okrętami podwodnymi w czasie II wojny światowej. 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu