Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSLD chce ustawowo obniżyć wysokość opłat za wywóz śmieci

SLD chce ustawowo obniżyć wysokość opłat za wywóz śmieci

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 kwiecień 2014 08:34

Pod koniec marca do Sejmu trafił projekt ustawy autorstwa Klubu Parlamentarnego SLD, który zakłada zmiany w tzw. ustawie śmieciowej. Z jednej strony jest to poprawienie błędów, do czego zobowiązał parlament Trybunał Konstytucyjny, projekt zmiany ustawy zakłada ustalenie odgórnych stawek jakie ponosić mają mieszkańcy.

 

Według tego projektu za odpady niesegregowane opłata od jednego mieszkańca zamieszkującego nieruchomość może wynosić maksymalnie 15,50 zł, zaś w przypadku prowadzenia segregacji 10,20 zł. Oznacza to, że gdyby propozycja SLD weszła w życie, to Rada Miasta Bydgoszczy musiała by obniżyć stawkę za odpady niesegregowane, gdyż wynosi ona obecnie 20 zł.

 

W przypadku Bydgoszczy mogło by to oznaczać zachwianie system gospodarki odpadami, którego funkcjonowanie jest dość drogie.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu