Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLokatorzy mogą dostać pieniądze na rewitalizacje blokowisk

Lokatorzy mogą dostać pieniądze na rewitalizacje blokowisk

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 kwiecień 2014 11:47

Mieszkańcy chcący zamienić zaniedbane blokowiska oraz osiedla w zielone zakątki. Trzeba się tylko zorganizować i złożyć wniosek do 15 kwietnia. Fundacja Banku Ochrony Środowiska chce na ten cel rozdysponować 50 tys. zł.

 

Czasu jest co prawda niewiele, bo termin rejestracji mija już we wtorek. Wystarczy jednak przedstawić wstępne założenia projektu, a szczegółowy plan rewitalizacji należy przygotować do końca kwietnia.

 

W ramach programu ,,Zielona Ławeczka” adresowanego dla mieszkańców otwartych osiedli zarządzanych przez spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty, można uzyskać do 1200 zł dofinansowania m.in. na zakup roślin.

 

Warunkiem koniecznym jest jednak zebranie co najmniej 5 osób, wśród tej grupy znaleźć się musi przedstawiciel administratora terenu.

– Mieszkańcy coraz częściej chcą być odpowiedzialni za otoczenie, w którym żyją. Zależy im na czystej i ładnej okolicy. Zakładają osiedlowe warzywniaki i szklarnie, zaczynają dbać o place zabaw, sadzą drzewa. Nasz projekt ma ich zachęcić do kolejnego działania. Zapewniamy nie tylko wsparcie merytoryczne, ale również finansowe – wyjaśnia Barbara Lewicka-Kłoszewska wiceprezes Fundacji Banku Ochrony Środowiska.

 

Zgłoszenia przyjmowane są na stronie internetowej – www.zielonalaweczka.pl

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu