Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUrodzinowy obchód po średniowiecznym mieście

Urodzinowy obchód po średniowiecznym mieście

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 kwiecień 2014 15:08

"Fundacja "Zamek Bydgoski" ma przyjemność zaprosić do wspólnego świętowania z naszymi rycerzami, mieszczanami oraz innymi postaciami rodem ze średniowiecza. To wszystko z okazji zbliżających się urodzin miasta Bydgoszczy – czytamy w zaproszeniu na niedzielne wydarzenia.

 

astanawiałeś się jak wyglądało życie w średniowieczu? Chcesz spróbować swoich sił w szeregach prawdziwej średniowiecznej straży miasta? Przyjdź i przekonaj się.

Odwiedźcie nas z rodzinami lub znajomymi. Będzie ciekawie i rozrywkowo. 

Zapraszamy do wspólnej zabawy i nie zapomnijcie zabrać ze sobą aparatów, zdjęcie z rycerzem obowiązkowe :)

NIEDZIELA - 13.04. – BYDGOSZCZ
Wyspa Młyńska 
Startujemy o 12:00

 

 


 

Za kilka dni Bydgoszcz obchodzić będzie swoje 668 urodziny, a dokładniej rocznicę nadania praw miejskich przez króla Kazimierza III Wielkiego. Ten władca akt lokacyjny Bydgoszczy nadał 19 kwietnia 1346 roku. W tym roku ten dokładna rocznica tego wydarzenia przypada w Wielką Sobotę.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu