Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDroga Krzyżowa ulicami Bydgoszczy

Droga Krzyżowa ulicami Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 kwiecień 2014 14:10

Tradycyjnie w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, czyli jutro (12 kwietnia) ulicami miasta przejdzie Bydgoska Droga Krzyżowa, która w sposób szczególny w tym roku będzie dedykowana papieżowi Janowi Pawłowi II, który już za dwa tygodnie ma zostać ogłoszony świętym.

- Trwając w oczekiwaniu na kanonizację naszego umiłowanego rodaka, bł. Jana Pawła II, chcemy, aby to właśnie on poprowadził nas poprzez kolejne stacje – wyjaśnia na stronie internetowej Diecezji Bydgoskiej duszpasterz młodzieży ks. Dariusz Białkowski.

 

Droga Krzyżowa wyruszy o godzinie 19:30 spod katedry. Nabożeństwo zakończy się pod bazyliką p.w. św. Wincentego a Paulo przy Alei Ossolińskich.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu