Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNarasta konflikt w CWZS ,,Zawisza”

Narasta konflikt w CWZS ,,Zawisza”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 18 kwiecień 2014 13:52

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy w najbliższych dniach pracę na stanowisku prezesa CWZS zakończy Waldemar Keister, odejść ma też zastępca Dariusz Bednarek. Przyczyną ma być nienajlepsza atmosfera w związku, związana z narastającym konfliktem z Radosławem Osuchem.

 

Cywilno Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza” zarządza obiektami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 będącymi własnością Miasta Bydgoszczy. Korzystają z nich głównie członkowie CWZS, czyli poszczególne sekcje sportowe. Do CWZS należy też korzystający ze stadionu klub WKS Zawisza Bydgoszcz SA Radosława Osucha oraz zajmujące się szkoleniem młodzieży Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza”.

 

Od początku roku trwała batalia o wykluczenie z miejskich boisk Stowarzyszenia Piłkarskiego. Formalnie chodziło o konflikt na linii Osuch – kibice, do którego prezydent Rafał Bruski włączył także SP ,,Zawisza”. Patrząc jednak na inne działania można było odnieść wrażenie, że chodziło także o uruchomienie szkółki piłkarskiej, którą planował stworzyć Radosław Osuch, dla którego Stowarzyszenie Piłkarskie było dużą konkurencją przy naborze dzieci.

 

Prezydent Rafał Bruski wezwał zarząd CWZS do wyrzucenia SP ,,Zawisza” z obiektów mimo, że murem za tą organizacją stanęli rodzice młodych piłkarzy, którzy bali się gorszego traktowania swoich dzieci w planowanej szkółce. Zarząd z prezesem Waldemarem Keisterem podjął nawet odpowiednią uchwałę, którą podważyli jednak prawnicy, gdyż odbyło się to ze złamaniem statutu. Zaproponowano wówczas zmianę statutu, na to nie zgodziła się jednak wymagana liczba członków CWZS ,,Zawisza”.

 

Wydawać by się mogło, że temat ten został zakończony. Nerwowa atmosfera nadal jednak ma miejsce, gdyż członkowie zarządu CWZS cały czas mają być krytykowani przez Osucha, który miał nawet zagrozić wycofaniem klubu z Bydgoszczy jeżeli ratusz nie zrobi porządku. Stąd też na Zawiszy się mówi, że kwestia rezygnacji Waldemara Keistera lub wycofania jego rekomendacji na tym stanowisku przez ratusz to kwestia najbliższych dni.

 

CWZS oficjalnie dzisiaj sprawy nie chce komentować, rzecznik prasowy zapowiada, że stosowny komunikat ukaże się tuż po świętach.

 

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu