Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEkolodzy do prezydenta: Mieliśmy racje, pora na dymisje prezydent Ciemniak

Ekolodzy do prezydenta: Mieliśmy racje, pora na dymisje prezydent Ciemniak

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 kwiecień 2014 16:29

Bydgoskie Forum Ekologiczne i były poseł Grzegorz Gruszka uważają, że zastępca prezydenta Grażyna Ciemniak lekceważąc ich sygnały z przed 1,5 roku wykazała brak kompetencji i naraziła miasto na straty. W związku z ostatnim wyrokiem sądu administracyjnego oczekują jej dymisji.

W piśmie z września 2012 roku Gruszka wraz z Bydgoskim Forum Ekologicznym pytał dlaczego służby miejskie dopuściły do sytuacji, w której na wskutek wprowadzenia nowego ministerialnego rozporządzenia miejska spółka ProNatura może stracić status Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych, nadany jej przez sejmik województwa.

 

Wedle rozporządzenia z tego samego miesiąca (24 września 2012) proces mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów nie może przebiegać w instalacji usytuowanej na kwaterze składowania odpadów, tak jak ma to miejsce w przypadku ProNatury.

Odpowiedzią na to wystąpienie było oświadczenie przedstawiciela ProNatury, który stwierdził, że ekolodzy wprowadzają opinie publiczna w błąd.

 

Wyrokiem z dnia 9 kwietnia obecnego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpatrując skargę firmy Remondis stwierdził, że zapisy w uchwale sejmiku, iż ProNatura dysponuje statusem Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych traci ważność. W praktyce oznacza to, że w tej instalacji nie mogą być składowane.

 

Ratusz twierdzi, że wyrok ten nie jest póki co prawomocny i w chwili obecnej nie widzi żadnego problemu.

 

Zdaniem Grzegorza Gruszki cała ta sytuacja świadczy o słabych kompetencjach współpracowników prezydenta Rafała Bruskiego.

Zwracamy się do Pana o natychmiastowe odwołanie Grażyny Ciemniak i zastąpienie jej osobą, która będzie lepiej Panu w tych ważnych sprawach doradzać, skoro sam, jak widać jest Pan dyletantem w tych kwestiach – pisze Gruszka wraz z reprezentującym Bydgoskie Forum Ekologiczne Markiem Zientakiem.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu