Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo raz kolejny zamanifestują przywiązanie do wartości rodzinnych

Po raz kolejny zamanifestują przywiązanie do wartości rodzinnych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 29 maj 2014 13:07

W niedzielę przez Polskę przejdą marsze dla Życia i Rodzinny. Przed rokiem bydgoski marsz przyciągnął około 3 tys. osób, po nim zorganizowano zaś piknik rodzinny. Podobnie ma być w najbliższą niedzielę.

Hasłem tegorocznego marszu będzie ,,Rodzina dla życia”, które ma wskazywać, że każde ludzkie życie powinno mieć szanse wzrastania w rodzinnie, która powinna mu służyć.

 

Na marsz zapraszamy wszystkich, dla których ważne są wartości rodzinne i szacunek dla życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądom.  Zarówno marsz jak i piknik będzie okazją do świętowania i integracji bydgoskich rodzin – czytamy w zaproszeniu organizatorów.

 

W Bydgoszczy marsz organizują wspólnoty diecezji bydgoskiej oraz fundacja Światło-Życie.

Patronem honorowym marszu jest bp. Jan Tyrawa.

 

Marsz rozpocznie się mszą o godzinie 12:30 w Katedrze Bydgoskiej. O godzinie 14:00 wyruszy przemarsz w kierunku Bazyliki, obok której zorganizowany zostanie piknik rodzinny.

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu