Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAnna Mackiewicz z poparciem Kazimiery Szczuki chce walczyć o Bydgoszcz dla wszystkich

Anna Mackiewicz z poparciem Kazimiery Szczuki chce walczyć o Bydgoszcz dla wszystkich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 04 listopad 2014 15:12

Kandydatka na prezydenta Bydgoszczy Anna Mackiewicz zapowiada powołanie pełnomocnika ds. równouprawnienia, który miałby zajmować się problemami dyskryminacji części bydgoszczan. Jak bowiem wielokrotnie podkreślała, jej celem jest sprawienia, aby Bydgoszcz była miastem, w którym wszyscy mieszkańcy się dobrze czują.

Oficjalne poparcie partii Janusza Palikota Twój Ruch Mackiewicz otrzymała od Kazimiery Szczuki, która z kujawsko-pomorskiego ubiegała się w maju o mandat europosła. Będąc ponownie w Bydgoszczy Szczuka pozytywnie wypowiedziała się o działalności Anny Mackiewicz na rzecz kobiet oraz równouprawnienia.

 

- Na jednym spotkań organizowanych w Bydgoszczy, gdy gościł tutaj poseł Robert Biedroń, była ona jedynym przedstawicielem władz tego miasta – podkreślała Szczuka.

 

Kandydatka Anna Mackiewicz mówiła z kolei głównie o pomyśle powołania pełnomocnika ds. równouprawnienia, który doradzać miałby jej jako prezydentowi oraz Radzie Miasta. Miał by się on zajmować nie tylko dyskryminacją ze względu na orientacje seksualną, ale także i religię, czy wiek.

 

Kazimiera Szczuka przyznała, że problemy kobiet często dotyczą spraw wydających się jako dość trywialne – nierówne chodniki utrudniające chodzenie w obcasach, czy infrastruktura nieprzyjazna wózkom dziecięcym.

 

Przedstawiciel partii Twój Ruch Jacek Kwaśnieski jest liderem listy SLD Lewica Razy w okręgu nr 1 (Osowa Góra, Miedzyń, Wilczak, Czyżkówko, Piaski, Smukała, Opławiec) do Rady Miasta Bydgoszczy. Jak podkreślano dzisiaj wielokrotnie, lewica po raz pierwszy od wielu lat idzie do bydgoskiego samorządu pod jednym sztandarem i z jednym kandydatem na prezydenta.

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu