Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGralik: Roman Jasiakiewicz najlepszym kandydatem do Sejmiku

Gralik: Roman Jasiakiewicz najlepszym kandydatem do Sejmiku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 08 listopad 2014 13:49

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bydgoszczy Marek Gralik, podczas piątkowej debaty pozwolił sobie na szczere wyznanie, że jedynym kandydatem na radnego Sejmiku, który jest wstanie sprawić, że z Bydgoszczą będą się liczyć w województwie jest kandydat SLD Lewicy Razem Roman Jasiakiewicz.

 

Niecały miesiąc temu, w niedzielę 12 października, na konwencji miejskiej PiS, prowadzący ją Łukasz Schreiber mówił, że partia ta wystawia najlepszych kandydatów, także do Sejmiku Województwa. Do końca z tą opinią się chyba jednak nie zgadzał kandydat PiS na prezydenta Marek Gralik, który wczoraj dał do zrozumienia, że lepszego kandydata można znaleźć na liście SLD.

 

- Jedyną osobą, którą ja widzę, która mogłaby na swoje barki wziąć odpowiedzialność za miasto i być reprezentantem miasta z pośród kandydatów do sejmiku, to jest Pan Roman Jasiakiewicz – mówił Marek Gralik - Jestem daleko od formacji ideowej, którą pan reprezentuje, ale pomijam to wszystko, bo dla mnie się liczy istota załatwiania spraw dla Bydgoszczy. Uważam, że jest to jedyna osoba, która będzie wstanie sprawić, że będą w końcu prawidłowe relacje pomiędzy marszałkiem i prezydentem.

 

Sam Jasiakiewicz z kolei nie ma oporów, aby kierować swoje zarzuty za złą postawę wobec Bydgoszczy, wobec radnych także lewicy - Gdzie byli radni Sejmiku obecnej kadencji, wszystkich opcji politycznych, którzy nie dali działań marszałka kontroli? – mówił Roman Jasiakiewicz na czwartkowej konferencji prasowej.

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu