Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZłożyli autografy

Złożyli autografy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 10 listopad 2014 22:24

W poniedziałek miała miejsce uroczystość odrośnięcia kolejnych bydgoskich autografów. W tym roku odsłonięto podpisy prezesa PESA Tomasza Zaboklickiego, dyrektora Centrum Onkologii dr Zbigniewa Pawłowicza oraz siatkarza Michała Winiarskiego. Tego ostatniego reprezentowali rodzice, gdyż nie mógł on dotrzeć tego dnia na ulicę Długą.

Prezesa Zaboklickiego chyba przedstawiać nikomu nie trzeba, Zbigniew Pawłowicz odnosił sukcesy budując bydgoski szpital onkologii, z kolei reprezentacja Polski z Michałem Winiarskim na czele zdobyła nie tak dawno mistrzostwo świata. Postacie te są w Bydgoszczy dość dobrze znane.

 

Michał Winiarski wystąpi z kolei we wtorek w Bydgoszczy w meczu przeciwko Transferowi Bydgoszcz, będzie go zatem można zobaczyć na ,,Łucznice” w akcji. Pierwsze kroki w siatkówce stawiał natomiast w barwach Chemika Bydgoszcz, którego kontynuatorem tradycji jest właśnie Transfer.

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

  W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

 • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

  Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu