Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOstatnia debata przed ciszą wyborczą za nami

Ostatnia debata przed ciszą wyborczą za nami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 listopad 2014 19:19

W studiu Telewizji Polskiej oddział w Bydgoszczy o godzinie 17:30 spotkali się – Rafał Bruski i Konstanty Dombrowicz. Ta trwająca godzinę dyskusja nie wniosła jednak nic nowego. Można było odnieść wrażenie, że kandydaci starali się być zachowawczy. Zdarzały się jednak kierowane przeciwko sobie złośliwości.

Zaczął Konstanty Dombrowicz od sugerowania, że jego rywal powinien sobie odpocząć, bo nogi mu się trzęsą i być może to jest spowodowane problemami rodzinnymi lub partyjnymi. Prezydent Rafał Bruski z kolei zarzucał Dombrowiczowi stosowanie negatywnej kampanii, w której wykorzystywany miał być wizerunek przedstawicieli niemieckiej firmy Lufthansa – To nie buduje dobrego wizerunku miasta wśród inwestorów.

 

Dombrowicz nie pozostał dłużny przypominając jaki materiał wyborczy wisi na Rondzie Jagiellonów – Są to wyciągnięte z kontekstu moje wypowiedzi.

 

Prezydent Rafał Bruski zarzucał Konstantemu Dombrowiczowi likwidowanie szkół za jego kadencji. Ten z kolei te zarzuty kontrował koniecznością rozwoju uczelni, gdyż budynki po szkołach przekazywane były uniwersytetom. Domrowicz zasugerował nawet, że Bruski być może nie chce, aby uczelnie się rozwijały.

 

W studiu emocji na pewno było wiele. Za kilka godzin będzie je można jednak wyciszyć, gdyż rozpocznie się cisza wyborcza. W niedzielę zaś w spokoju bydgoszczanie udadzą się do urn, aby zdecydować, który z tych panów będzie rządził Bydgoszczą do 2018 roku.

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

  Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu