Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa placu budowy dworca

Na placu budowy dworca

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 listopad 2014 18:37

Nowy budynek dworca głównego PKP w Bydgoszczy zostanie udostępniony podróżnym w III kwartale 2015 roku – informowali przedstawiciele PKP i firmy wykonującej roboty budowlane. Wtedy rozpoczną się prace w miejscu, gdzie dzisiaj mieści się kontenerowy dworzec tymczasowy.

Nowy dworzec będzie liczył kilka kondygnacji. Już dzisiaj od ulicy Dworcowej można zauważyć powstający szkielet obiektu, budynek będzie jednak jeszcze wyższy. Dworzec będzie wyposażony w schody ruchome oraz pełną infrastrukturę ułatwiającą korzystanie przez osoby niepełnosprawne – m.in. specjalne windy. Będzie też taras z widokiem na miasto.

 

Z kolei gruntowną odnowę przechodzi obecnie budynek dworca wyspowego, który zachowa swój zabytkowy charakter.

 

Do tej pory udało się już wyremontować prawie w pełni jeden z peronów, który został wyposażony w system elektronicznej informacji pasażerskiej.

 

Plac budowy wizytował dzisiaj prezydent Rafał Bruski.

 

Widok na przyszły glówny hol

 

 

Oddany już do użytku wyremontowany peron

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

  Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu