Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolicja przygotowuje mapę zagrożeń dla bezpieczeństwa

Policja przygotowuje mapę zagrożeń dla bezpieczeństwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 12 luty 2016 16:27

Mapa zagrożeń ma służyć m.in. opiniowaniu lokalizacji nowych posterunków policji. Od jakiegoś czasu w naszym województwie odbywają się spotkania przedstawicieli policji z samorządami lokalnymi i mieszkańcami, w celu właściwej organizacji ochrony policyjnej w kujawsko-pomorskim. Na przyszły tydzień policjanci planują 108 takich spotkań.

W piątek dyskutowano o bezpieczeństwie w Urzędzie Wojewódzkim z udziałem wojewody Mikołaja Bogdanowicza i nowego komendanta wojewódzkiego insp. Pawła Spychały.

 

- Naszym celem jest pozyskanie informacji od mieszkańców kujawsko-pomorskiego czy czują się bezpiecznie, a jeżeli nie w jakim zakresie – powiedział po spotkaniu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

- Mapa zagrożeń przestępczością jest niezbędnym narzędziem dla alokacji zasobów zarówno sprzętowych, jak i kadrowych. Posłuży nam taka mapa do ewentualnych decyzji o powołaniu komisariatów, czy też posterunków policji – wyjaśnia komendant Paweł Spychała.

 

Główny nacisk kładziony jest obecnie na stworzenie narzędzi do diagnozy, gdyż policjanci mapę zagrożeń planują aktualizować co kwartał.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu