Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPastuszewski: Polityka polega na niszczeniu przeciwnika

Pastuszewski: Polityka polega na niszczeniu przeciwnika

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 styczeń 2013 13:08

Zdaniem radnego Stefana Pastuszewskiego niski poziom debaty publicznej i kłótnie polityków sprawiają, że młodzi zdolni Polacy nie chcą uczestniczyć w życiu publicznym.

 

Młodzież jest bardzo krytyczna wobec rzeczywistości i ma swoje wymagania. Poziom polskiej polityki nie jest zbyt wysoki, a na dodatek mało merytoryczny. Najważniejszym celem jest niszczenie przeciwnika, a nie kreowanie alternatywy dla Polski – powiedział nam radny Stefan Pastuszewski - Mam nadzieje, że w nowym roku partie będą bardziej skore do poszukiwania porozumienia, w szczególności, że nie będzie żadnych wyborów. Mam nadzieje, że politycy zauważą wymagania młodych ludzi.

 

W czasie stanu wojennego Stefan Pastuszewski był internowany za działalność podziemną. Od 1990 (z przerwą na lata 2002-2005) był radny Rady Miasta Bydgoszczy. Pełnił także funkcję posła I kadencji Sejmu. W swoich wystąpieniach podkreśla potrzebę większego uczestnictwa młodych w życiu publicznym.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu