Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW obiektywnie - jak bydgoszczanie zdominowali Sejm

W obiektywnie - jak bydgoszczanie zdominowali Sejm

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 01 kwiecień 2016 22:25

W piątek po godzinie 10:00 bydgoszczanie właściwie zdominowali salę obrad polskiego parlamentu. Zarówno w ławach sejmowych, jak i na galerii, gdzie przebywało kilkadziesiąt osób – samorządowcy oraz działacze organizacji społecznych. Powodem wizyty było I czytanie inicjatywy obywatelskiej  w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy.

Po głosowaniach większość posłów udała się do domów. Pozostali tylko zainteresowani tematem parlamentarzyści

 

Nie mogło zabraknąć prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Na zdjęciu widoczni są również radni województwa: Dorota Jakuta i Roman Jasiakiewicz.

 

 

Narada posłów PiS: Łukasza Schreibera I Tomasza Latosa

 

Kluby parlamentarne zdecydowały o skierowaniu inicjatywy do dalszych prac w komisjach. Po wyjściu z Sejmu radny Roman Jasiakiewicz powiedział do osób obecnych, iż dobrze się stało, iż kilkadziesiąt osób było w parlamencie na I czytaniu. Pokazało to bowiem, iż za ponad 160 tys. podpisów stoją konkretni ludzie.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu