Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEuroposeł i posłanka popierają odbudowę teatru

Europoseł i posłanka popierają odbudowę teatru

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 08 styczeń 2013 21:30

Inicjatywę odbudowy Teatru Miejskiego, który spłonął w 1945 roku poparł europoseł Janusz Zemke oraz posłanka Anna Bańkowska.

Są to kolejne głosy w debacie na temat przyszłości zabudowy Placu Teatralnego. Przeprowadzenie szerokiej dyskusji z udziałem bydgoszczan zapowiada prezydent Rafał Bruski, który jak stwierdził – Jest to za ważna decyzja, aby podejmować ją w pojedynkę.

 

Obecnie miasto rozmawia z Akademią Muzyczną, Operą Nova i organizatorami festiwalu Cammerimage, w jaki sposób zagospodarować to miejsce, aby było wparciem dla tych trzech instytucji. Prezydent nie wyklucza jednak, że architektonicznie budynek mógłby przypominać wyburzony teatr.

 

Od wczoraj na Facebook trwa ankieta, w której pytamy o zagospodarowanie Placu Teatralnego. Na chwilę obecną przeważa pogląd, aby stanął tam obiekt przypominający Teatr Miejski, część naszych czytelników chce jednak, aby poszukać dla tego miejsca innego rozwiązania. Więcej pod adresem - www.facebook.com/questions/386696344758681/

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu