Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPełną sprawność torowisko w Fordonie uzyska dopiero za niecały rok

Pełną sprawność torowisko w Fordonie uzyska dopiero za niecały rok

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 lipiec 2016 15:23

W ciągu kilku tygodni mają zostać wykonane drobne naprawy na linii tramwajowej do Fordonu. Ma to pozwolić na zniesienie obowiązujących już ograniczeń prędkości. Wstępny harmonogram prac naprawczych zakończy się dopiero jednak wiosną. Wydać się to może nieco dziwne, gdy inwestycja została oddana do użytku zaledwie pół roku temu.

Sygnały, iż z torowiskiem w Fordonie źle się dzieje docierały do nas od kilku tygodni, ale punktem kulminacyjnym stało się wygięcie pod wpływem temperatury szyny, co uniemożliwiło funkcjonowanie komunikacji tramwajowej przez 8 godzi.

 

Jeszcze w ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie projektanta i wykonawcy inwestycji, na którym ustalono prace jakie należy wykonać. We wrześniu wymienione mają zostać urządzenia dylatacyjne, wcześniej wykonane będą stosowne pomiary. Na wiosnę z kolei zaangażowana zostanie podbijarka, która będzie miała za zadanie nadać torowisku pełną sprawność. Jej praca wiązać będzie się jednak z wyłączeniem torowiska z użytku na kilka tygodni.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu