Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 21 kwiecień 2024
poniedziałek, 22 kwiecień 2024 00:40

Arkadiusz Fajok prezydentem Inowrocławia

Równe 57% głosów otrzymał w drugiej turze Arkadiusz Fajok, co w liczbach bezwględnych wynosi 12 tys. i 488 głosów. Tym samym został wybrany na prezydenta Inowrocławia. Pełniący te obowiązki Wojciech Piniewski uzyskał ponad 3 tys. mniej głosów. Wyniki wyborów oficjalnie poznaliśmy około 30 minut przed północą, choć już po 21:30 były pierwsze sygnały wskazujące na zwycięstwo Fajoka.

Opublikowano w Inowrocław

Z danych cząstkowych wynika, że w Białych Błotach wybory wygrała Magdalena Maison, przewaga jest na tyle duża, iż mało prawdopodobnej jest utrzymanie się u władzy Dariusza Fundatora. W Osielsku na pewność musimy chwilę poczekać, ale wszystko wskazuje, że era Wojciecha Sypniewskiego dobiegnie końca, bowiem po zliczeniu głosów z blisko 30% obwodów wygrywa Janusz Jedlińśki.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 21 kwiecień 2024 21:49

Inowrocław najprawdopodobniej czeka zmiana

Na oficjalne albo przynajmniej szczątkowe wyniki wyborów prezydenckich w Inowrocławiu jeszcze trochę musimy poczekać - informacje jakie docierają do nas z obwodów wskazują, że widoczna jest wyraźna przewaga Arkadiusza Fajoka nad pełniącym obowiązki prezydenta Wojciechem Piniewskim. Jeżeli te wyniki potwierdzą się w więszości obwodów to będzie oznaczało dużą zmianę polityczną w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Osoba o zaawansowanym stopniu niepełnosprawności może bezpłatnie parkować w strefie płatnego parkowania, w znacznie mniejszym stopniu niepełnosprawności może bezpłatnie jeździć autobusami. Nie ma to jednak znaczenia na parkingach typu Park&Ride – tam niepełnosprawni muszą płacić jak wszyscy.

Opublikowano w Bydgoszcz