Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 12 październik 2020

W Polsce od kilku tygodni mamy trzy rodzaje ryzyka i obostrzeń związane z COVID-19, od soboty w praktyce są to dwie, po wprowadzeniu żółtej strefy w całym kraju. Podział regionów na trzy strefy chce wprowadzić także Unia Europejska – jak wynika z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej, jest to bliskie finalizacji.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 13 październik 2020 00:00

Kamera monitoringu widzi nawet po ciemku

Dowiedzieliśmy się już,że niedziałające latarnie nie powodują zagrożenia życia człowieka (z interpretacji prokuratury), teraz się dowiadujemy, że również nie mają wpływu na działanie monitoringu wizyjnego , bowiem kamera widzi w podczerwieni – zdaniem zastępcy prezydenta Mirosława Kozłowicza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z analiz brytyjskich naukowców z Imperial College London wynika, że najszybciej COVID-19 rozpowszechnia się w Wielkiej Brytanii, gdzie wskaźnik reprodukcji (R) wynosi 1.57, dalej mamy Armenię i Polskę z 1.40. Analizę Brytyjczyków przytacza Stanisław Maksymowicz na łamach Nowej Konfedercji, który uważa, że sytuacja epidemiczna wydarła się w Polsce spoza kontroli.

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 12 październik 2020 18:09

Trzeci odcinek drogi ekspresowej S-5 połowicznie oddany

Od dzisiaj na odcinku Szubin – Żnin drogi ekpresowej S-5 możemy poruszać się po obu jezdniach, w standardzie 2x2. Odcinek liczy ponad 18 km i jest trzecim, który oddawany jest do użytku. Trwają co prawda jeszcze prace wykończeniowe przez wykonawcę, stąd też czasowo można się na nim poruszać z prędkością 70 km/h. W praktyce od Szubina możemy dojechać nową drogą do Poznania, dzięki oddanemu w ubiegłym roku odcinkowi od Żnina do granicy województwa wielkopolskiego.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

20 grudnia 2019 roku miało miejsce I czytanie projektu, już dla nowej kadencji, po dość burzliwej dyskusji, w której poseł Grzegorz Braun sugerował nawet, że bydgoszczanie niech lepiej po 100 zł zrzucą się na Uniwersytet, postanowiono skierować projekt do dalszych prac w komisjach: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Zdrowia. Na tym fakty się kończą, bowiem żadna z komisji nad projektem się do dzisiaj nie pochyliła.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę na Ino Classic Festiwalu gościła znana polska aktorka, jednocześnie jedna z bardziej utytułowanych. Przy tej okazji Krystyna Janda posadził w Parku Solankowym dąb swojego imienia, który będzie trwale przypominał o jej gościnie na Kujawach.

Opublikowano w Inowrocław

Sytuacja epidemiczna zaczyna wymykać się spod kontroli, żeby więc uniknąć najgorszego, wszyscy wspólnie musimy stosować się rygorystycznie do sanitarnych zaleceń - apeluje interdyscyplinarny zespół doradczy ds. COVID-19 przy prezesie PAN.

Opublikowano w Regionalne

Temat aborcji jest dość trudny i gdy pojawia się w parlamencie budzi skrajne emocje, ale jest to przede wszystkim dramat wielu ludzi, stąd też ,,granie nim” na potrzeby rozgrywki politycznej jest wyjątkowo nieetyczne. Aborcją lubi pogrywać Konfederacja Korony Polskiej, najbardziej ideologiczne światopoglądowo ramię Konfederacji, związane z posłem Grzegorzem Braunem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31