Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 20 październik 2020

Najprawdopodobniej jutro Ministerstwo Zdrowia zaktualizuję listę powiatów w czerwonej strefie, która będzie obowiązywać od soboty. Jak wskazywaliśmy w ostatnich dniach na naszych łamach – nie zanosi się, aby w tym, ani także przyszłym tygodniu któryś z powiatów w zachodniej części województwa wyszedł z czerwonej strefy. Natomiast trzeba liczyć się z tym, że do czerwonej strefy zostaną włączone powiaty, które są obecnie jeszcze w żółtej.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W piątek pozwolenie na użytkowanie uzyskał nowy basen Astorii wybudowany przez firmę Alstal, również w piątek odbyło się otwarcie ofert w przetargu na budowę basenu przy ulicy Pijarów – wpłynęło 5 ofert, a najtańszą przedstawił również Alstal.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich dniach przedstawialiśmy analizy dotyczące tego jak długo w czerwonej strefie obostrzeń przeciwko COVID-19 pozostanie m.in. Bydgoszcz czy powiat inowrocławski. Dla uzupełnienia przedstawiamy także wyjaśnienie sytuacji dla powiatu bydgoskiego, w skład którego wchodzi m.in. Solec Kujawski, Koronowo, Białe Błota czy Dobrcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pomiędzy marcem a czerwcem br. w 26 krajach UE, dla których dostępne są dane, odnotowano o 168 tys. zgonów więcej niż średnio w tym okresie w minionych latach - wynika z opublikowanych w poniedziałek danych Eurostatu.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek po południu zmarł bp. senior archidiecezji gnieźnieńskiej Bogdan Wojtuś, który pełnił funkcję biskupa pomocniczego. Wczoraj o modlitwę w jego intencji, z powodu ciężkiego stanu, apelował prymas Polski abp. Wojciech Polak. Bp. Wojtuś zachorował na COVID-19. Pochodził z okolic Bydgoszczy.

Opublikowano w Inowrocław

Trwają prace związane z rozbudową ulicy Kujawskiej oraz przebudową rond Bernardyńskiego i Kujawskiego. Obecnie prace prowadzone są również na Zbożowym Rynku, który przylega do Ronda Bernardyńskiego. W trakcie prowadzonych natrafiono na cmentarz sprzed kilku setek lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegły czwartek doszło do zatrzymania przez CBA byłego wicepremiera Romana Giertycha, podczas czynności w jego miejscu zamieszkania mecenas zasłabł i został zabrany przez karetkę. Jest to obecnie jedna z bardziej medialnych spraw w Polsce. Stanowisko w tej sprawie zabrała wczoraj Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

26 sierpnia Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła stanowisko, w którym zaapelowała do bydgoszczan, aby w okresie jesienno-zimowym przestrzegać zaleceń epidemicznych. Był to również wyraz solidarności z pracownikami służby zdrowia oraz krytyczne odniesienie do głosów kwestionujących istnienie pandemii. Dzisiaj – dwa miesiące po przyjęciu tego stanowiska, sytuacja epidemiczna w Bydgoszczy jest znacznie trudniejsza, samo stanowisko wydaje się przejawem mądrości bydgoskiego samorządu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31