Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 13 październik 2022

Linia kolejowa nr 201 jest dzisiaj języczkiem uwagi, bowiem jej mała przepustowość ogranicza możliwości operacyjne portu w Gdyni, ta linia jest też kluczowa dla rozwoju terminalu Bydgoszcz Emilianowo. Polski rząd planuje jej rozbudowę do dwóch torów (na odcinku Gdańsk Osowa – Port Gdynia nawet do trzech), pełną elektryfikacją i zwiększenie prędkości eksploatacyjnych. Te inwestycje jednak się opóźniają, co jest powodem do niepokojów, o czym świadczy chociażby stanowisko Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego sprzed kilku miesięcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kreatyna to najpopularniejszy suplement pobudzająca anabolizm mięśniowy. Białko to podstawowy budulec - jak dawkować i co wybierać by osiągnąć sukces?

Opublikowano w Polecane

Na cmentarzach przy ulicach: Zaświat, Artyleryjska, Wyszyńskiego i Ludwikowo specjalizowali się w kradzieżach krzyży oraz liter nagrobnych wykonanych z mosiądzu, głównie z myślą sprzedaży jako złomu. Są to czyny wyjątkowo naganne społecznie. 42-latek i 37-latka zostali zatrzymani przez policję.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeżeli Prezydent RP Andrzej Duda podpiszę ustawę o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii, to przez okres rządu samorządy i instytucję im podległe mają zmniejszyć zużycie prądu o 10%. Te samorządy i jednostki, które z tego się nie wywiążą zapłacą 20 tys. zł kary. Zdaniem prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy jest to niemożliwe do wykonania.

Opublikowano w Inowrocław

Napięcie międzynarodowe i groźby użycia broni jądrowej są największe od czasów zimnej wojny, o ile śmiertelność rażenia tego typu broni może przerażać, to zdaniem prof. Romana Junika państwa sąsiadujące z konfliktem nie muszą się obawiać promieniowania po jej użyciu. Zupełnie inna jest sytuacja, gdy dojdzie do zniszczenia elektrowni jądrowej, stąd też rząd polski rozdysponował do samorządów tabletki z jodkiem potasu – na wszelki wypadek. Tutaj jednak głównym czynnikiem ryzyka jest znajdująca się na linii frontu elektrownia w Zaporożu.

Opublikowano w Magazyn

Od kilku dni w przekazie rządu pojawia się apel, aby samorządy włączyły się w dystrybucję węgla wśród mieszkańców, w przypadku Inowrocławia radni opozycji nawet wzywają prezydenta do włączenia się w to zadanie, jak wyjaśnia jednak zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel, w obecnych uwarunkowaniach prawnych samorządy nie mogą w zgodzie z przepisami dystrybuować węgla. W Bydgoszczy na składach węgla ma być go na dzisiaj sporo, ale problemem jest jego wysoka cena.

Opublikowano w Bydgoszcz

Temat Krajowego Planu Odbudowy już w Polsce ucichł, wielu polityków pogodziło się najprawdopodobniej z tym, że te pieniądze mogą do Polski na trafić. Obok KPO mamy jednak też fundusze strukturalne z nowej perspektywy, kilka tygodni temu Komisja Europejska zatwierdziła z Polską umowę partnerstwa, teraz trwa negocjowanie konkretnych programów operacyjnych – w czwartek 6 października Bruksela zatwierdziła wart przeszło 100 mld zł FEnIKS, ale też pojawiło się pewne warunkowanie wypłaty środków, co może sugerować, że jeżeli spór pomiędzy Warszawą i Brukselą będzie eskalował to również te środki są zagrożone, tak samo jak programy dla konkretnych województw.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego wraz z aktem erekcyjnym pod budowę nowego kampusu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. To w Bydgoszczy od wielu lat oczekiwana inwestycja. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to obiekt zostanie oddany do użytku w 2024 roku. Główny ciężar finansowania inwestycji wziął na siebie rząd.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30