Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 15 październik 2022

Parafia św. Jadwigi w Bydgoszczy mieści się przy ulicy Wojska Polskiego, przy samym Moście Uniwersyteckim, ratusz prowadzi obecnie postępowanie w sprawie wyłonienia wykonawcy, który w niedziele, gdy odbywa się najwięcej Mszy Świętych, przeprowadzi badania akustyczne, przy zabudowie mieszkalnej. Wynik tego badania wykorzystany będzie w postępowaniu administracyjnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Muzy nad Brdą i Dnieprem” - to tytuł almanachu przedstawiającego wiersze 26 twórców poetyckich z Polski i z Ukrainy, wydane w dwóch językach. Pod koniec września miała miejsce pierwsza premiera almanachu zorganizowana w Czerkasach, kilka dni temu odbyła się też bydgoska premiera, którą zainteresowanie lokalne było mniejsze niż tą na Ukrainie.

Opublikowano w Bydgoszcz

– Cenę prądu dostarczanego do naszych domów kształtuje wiele czynników, ale wpływają na nią również nasze codzienne zachowania. Sami możemy więc przyczynić się nie tylko do obniżenia wysokości rachunków za energię, ale i wpłynąć na niższe ceny jej sprzedaży – mówi Maciej Maciejowski, ekspert Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Jak wskazuje, dzięki zmianie drobnych, codziennych nawyków w odniesieniu do kilku najpopularniejszych sprzętów domowych polskie gospodarstwa są w stanie zaoszczędzić na rachunkach kilkaset złotych rocznie. PKEE udostępnił na swojej stronie specjalny kalkulator, który pozwala wyliczyć i zaplanować takie oszczędności.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 15 październik 2022 12:59

Przez trzy doby protestowała przed biurem PiS-u

Dorota Halaburda to niewidząca sympatyczka KOD-u, od środy do soboty w ramach swojego buntu koczowała na placu przed bydgoskim biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Gdańskiej, także w nocy, zabrała bowiem ze sobą śpiwór – Stoję dla wnuków - głosiło hasło na jej potykaczu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W lipcu z funkcji prezesa bydgoskiego lotniska odwołany został Tomasz Moraczewski, który tę funkcję pełnił przez kilka lat, Rada Nadzorcza do pełnienia obowiązków prezesa desygnowała jej członka Edwarda Hartwicha, byłego wicemarszałka województwa. Do dzisiaj nie ogłoszono jednak konkursu na nowego prezesa, na ten fakt zwraca uwagę wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Krupa, który skierował do marszałka interpelację.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29