Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 21 październik 2022

W czwartek odbyła się może niewielka, ale na pewno dla Miedzynia ważna uroczystość, otwarcia basenu Łabędź, przy szkole zlokalizowanej przy ulicy Pijarów. Ta inwestycja zapewne nie powstałaby, gdyby nie obywatelska determinacja mieszkańców, zresztą czwartkowe przemówienia nawiązywały właśnie do tego, że ten basen mieszkańcy musieli sobie wywalczyć, co potwierdził także prezydent Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 21 październik 2022 21:19

Młoda twarz na czele inowrocławskiego PiS

Pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w okręgu inowrocławskim Bartosz Kownacki powołał na szefa struktur partyjnych w powiecie inowrocławskim radnego Jana Gaja. Do tej pory nie pełnił on ważniejszych funkcji w partii, jest to zatem świeża twarz, reprezentująca młode pokolenie polityków.

Opublikowano w Inowrocław

Od wielu miesięcy trwają negocjacje pomiędzy Komisją Europejską i Zarządem Województwa nowego programu operacyjnego, rozmowy są dość trudne, analizując pojawiające się dokumenty można zauważyć, że osią sporu jest to jak duże środki województwo wyda na infrastrukturę drogową, której z kolei Bruksela jest niechętna. Portal Kujawski jako jedyne medium w regionie do tej pory zajmował się tematyką.

Opublikowano w Regionalne

Tragicznie zakończyły się trwające od niedzieli poszukiwania 13-letniej Nadii z Inowrocławia, w środę na obrzeżach miasta znaleziono jej ciało. Tego samego dnia policja zatrzymała w związku ze sprawą 18-letniego Mikołaja J. - w czwartek w inowrocławskiej prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Opublikowano w Inowrocław

Wprowadzenie zdalnego trybu prowadzenia obrad samorządów sprawiło, że w tych samorządach gdzie stosuje się takie rozwiązanie radni nie muszą pojawiać się fizycznie, tak naprawdę wystarczy przebywanie w miejscu, gdzie jest zasięg internetu, aby obradować z tabletu. W Białych Błotach kontrowersje budzi zachowanie radnego Jacka Krzyżanowskiego, który zabiera głos na Radzie Gminy, prowadząc w tym samym czasie autobus. Autobus szkolny!

Opublikowano w Bydgoszcz

Część polskich miast wprowadzała uchwały zakazujące głoszenia treści antyaborcyjnych lub krytycznych wobec środowisk LGBT, później te uchwały były jednak i tak uchylane przez wojewodów z uwagi na naruszanie prawa polskiego, a przede wszystkim Konstytucję. W Bydgoszczy taki temat pojawił się za sprawą petycji i w sumie rozstrzygany był prawie rok.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek ZDMiKP otworzył oferty w przetargu na budowę dwóch przystanków wiedeńskich przy ulicy Gdańskiej, a właściwie ofertę, bowiem wpłynęła tylko jedna. Od kilku lat w Bydgoszczy mamy jeden przystanek tego typu przy ulicy Focha, na wysokości Placu Teatralnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29