Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 17 maj 2023

Poland’s Best Employers 2023 to ranking najlepszych pracodawców w Polsce opracowany przez ,,Forbes” i firmę Statista przedstawiający 300 najlepszych pracodawców. Wyróżnionym firmom z Bydgoszczy i z regionu oczywiście należą się gratulacje, tylko problem, że jest ich niewiele.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem na organizowany w Warszawie marsz zapraszali na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy działacze ruchu samorządowego Tak dla Polski, w tym prezydent Bydgoszczy. Teraz wspólne zaproszenie wystosowała Platforma Obywatelska, Nowa Lewica, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Komitet Obrony Demokracji.

Opublikowano w Bydgoszcz

O tym, że planowany przebieg Kolei Dużych Prędkości pomiędzy CPK i Gdańskiem nie jest w pełni satysfakcjonujący dla dużej części kujawsko-pomorskiego wskazywaliśmy wiele razy, z większych ośrodków kolej powyżej 200 km/h obejmie jedynie Grudziądz, choć i tutaj planuje się niewiele postojów, zatem większość pociągów relacji CPK – Trójmiasto w kujawsko-pomorskim nie zatrzyma się ani razu. Próbę walki o zmianę planowanego przebiegu podejmuje marszałek Piotr Całbecki, który w środę zorganizował konferencję.

Opublikowano w Regionalne

Sprawa ta ma swój początek w 2018 roku, gdy kandydat na prezydenta Inowrocławia Ireneusz Stachowiak wyrażał wątpliwości co do wyboru kancelarii prawnej z Gdańska, którą ratusz wybrał do reprezentowania interesów miasta w tzw. aferze fakturowej. Stachowiak podnosił m.in. wysokie koszty dojazdu na rozprawę jakie liczy sobie kancelaria.

Opublikowano w Inowrocław

W Toruniu mieszka około 6300 osób ponad 70 narodowości z prawem pobytu czasowego lub długoterminowego. Wielu z nich przyjechało do pracy lub na studia. Jak ważna jest przynależność do jakiejkolwiek grupy etniczno-kulturowej dla samoidentyfikacji? Czy ludzie o różnych, często bardzo różnych normach, wychowani w odmiennych tradycjach mogą ze sobą współistnieć i współpracować? Czy konieczne jest zrozumienie kulturowego tła różnych grup, aby żyć obok siebie i kiedy zaczyna się konflikt kultur? Co oznacza czas kulturowy? To tylko niektóre z pytań, które często pojawiają się przy analizie współistnienia różnych kultur. Celem tego artykułu nie jest badanie barier, problemów i wyzwań powstających w kontaktach międzykulturowych, lecz pokazanie na konkretnych przykładach, jak różne mogą być kultury.

Opublikowano w Magazyn

Tematy związane z korzystaniem uprawnień dla osób niepełnosprawnych są delikatne, często traktuje się je jak tabu, bowiem nie jest łatwo kwestionować czyiś uprawnień. Spawa jest jednak ważna, bowiem miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych nie ma zbyt wielu, więc każda osoba która parkuje na takim miejscu, choć by sobie bez tego poradziła, to prawdopodobieństwo, że inna osoba poruszająca się już np. na wózku inwalidzkim nie będzie mogła zaparkować i będzie mieć problem. W przypadku radnego Zdzisława Tylickiego o którym piszemy sprawa jest szczególna, bo mówimy o osobie publicznej, której postępowanie widzą też inni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku lat mamy zapowiedzi, że dojdzie w nowej perspektywie Unii Europejskiej do modernizacji ciągu kolejowego Bydgoszcz – Kcynia – Gołańcz, po podliczeniu wszystkich dostępnych środków z UE, w tym z KPO okazuje się jednak, że na to zadanie pozostają ,,grosze”, które mogą co jedyne utrzymać jakieś warunki dla pociągów towarowych (nie jeździ ich wiele, trasa służy głównie transportom wielogabarytowym). Dla tych co liczyli na powrót pociągów pasażerskich nie ma dobrych wieści.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Sierpień 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31