Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław gotowy na przyjęcie pierwszych uciekinierów przed wojną

Inowrocław gotowy na przyjęcie pierwszych uciekinierów przed wojną

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 24 luty 2022 11:47

- Wojna na Ukrainie stała się faktem. Putin zaatakował ukraińskie rodziny, bombardując kolejne miejsca – komentuje ostatnie wydarzenia prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza - My również wyrażamy solidarność z ukraińskimi miastami i Ukraińcami – deklaruje.

Włodarz Inowrocławia informuje, że już dzisiaj w Zespole Obiektów Sportowych przy ulicy Rakowicza 93 w Mątwach przygotowano 31 miejsc dla uchodźców wojennych.

 

W Inowrocławiu przedsiębiorcy od kilku lat przyjmują do pracy obcokrajowców, w szczególności Ukraińców. W naszym mieście na ten moment zameldowanych jest 78 osób tej narodowości. Przypomnijmy, że cudzoziemcy mogą zgłaszać się o pomoc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jednostka jest przygotowana do udzielenia wsparcia w ramach obowiązujących przepisów prawa – informuje Urząd Miasta Inowrocławia.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu