Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław sprowadzi węgiel dla mieszkańców we współpracy z prywatnymi firmami. Ratusz prosi o pilne deklaracje

Inowrocław sprowadzi węgiel dla mieszkańców we współpracy z prywatnymi firmami. Ratusz prosi o pilne deklaracje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 27 październik 2022 12:28

Inowrocławski ratusz prosi o pilne składanie przez mieszkańców deklaracji chęci zakupu węgla za pośrednictwem samorządu. Deklaracje należy wypełniać do piątku, można też drogą elektroniczną - Mamy mało czasu – przepraszam za takie terminy, ale takie terminy są nam narzucane z góry.


Na dzisiaj formalnie samorządy nie mogą pośredniczyć w dystrybucji węgla, sytuacja jest jednak dynamiczna i być może w przyszłym tygodniu w życie wejdą przepisy, które na to pozwolą - Ustawa jest procedowana, która ma upoważnić do, bo podstawy prawnej do pośrednictwa urzędników przy sprzedaży węgla nie ma – wyjaśnia prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza - Będziemy starali się pomóc mieszkańcom Inowrocławia tym, którzy mają problemy finansowe i logistyczne z zakupem węgla. Pomóc w zakupie węgla w firmach prywatnych, które zajmują się sprzedażą węgla.


W oparciu o deklaracje mieszkańców inowrocławski ratusz chce kupić odpowiednią ilość węgla. Węgiel za pośrednictwem samorządu kupić mogą osoby, którym przysługuje wypłacane również przez samorządy tzw. dodatki węglowe. W Inowrocławiu wniosek o taki dodatek złożyło ok. 2,7 tys. osób, ratusz szacuje, że teoretycznie liczba potencjalnych beneficjentów wynieść może nawet 3,5 tys. Pojawienie się deklaracja ma oszacować, jaka część z tej grupy faktycznie jest zainteresowana zakupem węgla - Ilu z nich – czy 2,7, czy 1,5, czy może 3,5 tys. będzie chciało kupić węgiel, to nie wiemy – wskazuje prezydent Inowrocławia - Każdy uprawniony mieszkaniec może zakupić 1,5 tony węgla w grudniu i 1,5 tony w styczniu.

 

Poniżej można pobrać wzór takiej deklaracji. Dostarczyć mozna ją do urzędu przy ulicy Ratuszowej w godzinach pracy lub wysłać na maila: urzad@inowroclaw.pl

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu