Jesteś tutaj: HomeInowrocławGawęda dalej na czele Solidarności w IKS Solino

Gawęda dalej na czele Solidarności w IKS Solino

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 24 marzec 2023 12:34

W sobotę 18 marca odbyły się wybory do władz Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność przy Inowrocławskich Kopalnia Soli Solino. Na funkcję przewodniczącego ponownie został wybrany Jerzy Gawęda, który Solidarnością w Solino kieruje nieprzerwalnie od 1992 roku, czyli od okresu zanim IKS Solino zostało przejęte przez PKN Orlen.

Gawęda obecnie pełni też mandat radnego wojewódzkiego w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorkiego. W okresie kierowania przez niego Solidarnością w Solino dochodziło do akcji protestacyjnych, a także głodówki, wówczas spór dotyczył kwestii pracowniczych i kierunków rozwoju spółki.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu