Jesteś tutaj: HomeInowrocławNa inowrocławskiej budowlance powstaje mural z generałem Sikorskim

Na inowrocławskiej budowlance powstaje mural z generałem Sikorskim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 22 wrzesień 2023 16:03
Na inowrocławskiej budowlance powstaje mural z generałem Sikorskim Fot: Powiat Inowrocławski

W tym roku przypadła 80. rocznica tragicznej śmierci w katastrofie nad Gibraltarem polskiego wodza naczelnego gen. Władysława Sikorskiego. Z powodu tej rocznicy w powiecie inowrocławskim obchodzony jest Rok Generała Sikorskiego, który przed wybuchem wojny był mieszkańcem Parchania pod Inowrocławiem. Jednym z akcentów tego roku będzie mural na Zespole Szkół Budowlanych w Inowrocławiu.

 

Generał Władysław Sikorski jest patronem inowrocławskiej Budowlanki. Malowanie muralu już się rozpoczęło, powstaje on z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Budowlanki, a za malowanie wzięły się cztery uczennice: Oliwia Dąbrowska, Dominika Drzewucka, Oliwia Grill oraz Waleria Żelazowska, które uczyły się w zawodzie technika renowacji elementów architektury. Mural sfinansowany jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

 

Wizualizacja:

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

  Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu