Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski szpital otrzyma wysoką dotację na modernizację SOR

Inowrocławski szpital otrzyma wysoką dotację na modernizację SOR

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 20 wrzesień 2023 19:43
Inowrocławski szpital otrzyma wysoką dotację na modernizację SOR Fot: Ki24.info

Szpitalny Oddział Ratunkowy to jeden z ważniejszych elementów systemu ratownictwa medycznego, inowrocławski szpital powiatowy im. Ludwika Błażka z rządowego Funduszu Medycznego otrzyma prawie 6 mln zł na modernizację swojego SOR.

Na wartej 1,5 mld zł liście rankingowej wniosek inowrocławskiego szpitala znalazł się wysoko, bo na 34 pozycji - Cieszę się, że inowrocławski szpital otrzyma kolejne dofinansowanie z budżetu państwa w ostatnim czasie. Zależy nam na ciągłym rozwoju systemu medycznego w regionie i poprawie bezpieczeństwa pacjentów i komfortu pracy lekarzy. Modernizacja i przebudowa SOR w Inowrocławiu jest na to kolejnym dowodem. Fundusz Medyczny zapewnia 100% finansowania tej inwestycji – informuje wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Ostatni czas dla inowrocławskiego szpitala nie był korzystny głównie za sprawą finansów, środki zewnętrzne na modernizację SOR to na pewno rzecz, która może mieszkańców powiatu inowrocławskiego cieszyć.

 

W naszym województwie wsparcie z Funduszu Medycznego otrzymały jeszcze szpitale ze Świecia i z Brodnicy.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

  Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu